Kilo Vermek İçin Bir Mucize Mi Arıyorsunuz? Bu Yazım Tam Size Göre!

 

Her dönem yeni bir kilo verme trendiyle  karşılaşıyoruz. Bilimsel gerçekliği ve sağlıkla yakından uzaktan hiçbir ilgisi olmayan öneriler hem de. Ve maalesef millet olarak  hep bir mucize bekliyoruz, sihirli deynek arıyoruz. Başımıza dokunsun ve biz fit olalım, güzel olalım, sağlıklı olalım.  Size üzülerek belirtmeliyim ki böyle bir şey yok. Her şeyin bir bedeli  var ve bunun için de emek  vermek  zorundayız. Kilo alırken nasıl 1 günde , 1 haftada  almadıysak verirken de  aynı şekilde olacak. Bu bir süreçtir.

Her şeyin başı sağlıktır. Obezite estetikten önce bir sağlık problemidir. Sadece estetik kaygılar için değil ,  ruh ve bedenin sağlığı düşünülerek bilimsel geçerliliği olan yollarla tedavi edilmelidir.

İnsan vücudunun her bir sisteminin muhteşem bir işleyişi ve dengesi vardır. Bu işleyiş ve denge bozulduğunda sağlığımız da bozulur. Sağlıklı ve dengeli beslenmeyi öğrenerek,  vücudunuzun dengesini bozmadan hem kalıcı kilo verebilir hem de sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Kilo verme, kilo alma, emzirme dönemi, gebelik dönemi  ve hastalıklara özgü beslenme  konularında en doğru ve güncel bilgiler ışığında diyet tedavisi ve sağlıklı beslenme danışmanlığı için bize ulaşabilirsiniz.

Leave comment